Terenska nastava učenika PŠ Dubravka

Učenici PŠ Dubravka išli su 16. lipnja na terensku nastavu na Sokol kulu. Tog jutra umjesto u školi učenici su se okupili podno Sokol kule gdje ih je dočela njihova učiteljica.  Prateći kamenom popločane puteljke stigli su do sjeverne strane utvrde gdje su se učenici igrali i pojeli marendu. Prepričali su  jedni drugima što su istražili o Sokol kuli, a zatim su krenuli u obilazak. Najprije su  se zaustavili pokraj crkve Male Gospe, a zatim su posjetili Sokol kulu. Sokol kula je  jako važna utvrda iz vremena Dubrovačke Republike. Sagrađena je na čvrstoj stijeni. U prošlosti je imala ulogu zaštititi konavosko područje od vanjskih neprijatelja.  Proučavali su oruđa koja su služila u samoobrani, posuđe, prostorije u kojima su nekoć ljudi živjeli. Na vrhu Sokol kule učenici su uživali u  pogledu na čitave Konavle. Ispred Sokol kule dočekali su ih roditelji. Više o tome ovdje.

objavio: Administrator   datum: 18. 6. 2021.