Terenska nastava učenika 2. razreda

Učenici drugog razreda naše škole su 21. rujna 2016. išli na terensku nastavu u Dubrovnik u sklopu koje je bila i provjera plivanja u PK Jug. Tamo su pokazali svoja plivačka umijeća pod budnim okom trenera PK Jug koji ih je ohrabrio u njihovim željama za bavljenjem ovim  sportom. Nekima je to bio prvi susret sa velikim bazenom gdje naši plivači i vaterpolisti osvajaju medalje. Drugi dio terenske nastave bio je posjet Luci Dubrovnik gdje su učenici uz stručno vodstvo obišli luku, prošetali operativnom obalom i vidjeli različite brodove. Vidjeli su Astoriju, drugi najstariji cruiser na svijetu. Astorija je stara 68 godina i još uvijek prijevozi putnike. Zatim su učenici vidjeli unutrašnjost trajekta Jadrolinije i čuli o poslovima i dužnostima posade trajekta te o odgovornosti koju ima kapetan broda. Djeca su saznala što sve prevozi trajekt i koliko je važan za život ljudi, posebno na otocima. Zahvaljujemo gđi. Kristini Laptalo, osoblju Jadrolinije i ostalima koji su nam omogućili ovu zanimljivu i poučnu terensku nastavu. Vidi foto-galeriju.

objavio: Administrator   datum: 22. 9. 2016.