Dan sjećanja na žrtve Vukovara

U petak, 18. studenog 2016. u Osnovnoj školi Gruda učenici trećih razreda su s učiteljicama Dianom Puljić i Tenom Čaić obilježili Dan sjećanja na žrtve Vukovara. Kroz prigodnu prezentaciju i razgovor upoznati su s događajima vezanim uz Domovinski rat u Vukovaru. Cijelom događaju pridonijela je činjenica da je učiteljica Tena Čaić Vukovarka koja odnedavno radi u našoj školi. Osim o događajima tijekom rata, govorila je o životu u Vukovaru danas.Tako su učenici saznali koliko je Grad Heroj obnovljen i kako njegovi stanovnici gledaju na budućnost. Na kraju je naglasila važnost međusobnog uvažavanja i prihvaćanja kao jedinog mogućeg puta prema naprijed.

I ostali učenici škole su prigodno obilježili ovaj dan. Možete pogledati obilježavanje u PŠ Dubravka, PŠ Radovčići i PŠ Popovići

objavio: Administrator   datum: 18. 11. 2016.