Završen program edukacije "Znaj da sam tu"

U OŠ Gruda je završen program edukacije vršnjaka pomagača „Znaj da sam tu“ koji je bio namijenjen učenicima od petog do osmog razreda. U programu je sudjelovalo 16 naših učenika koji su izabrani od strane razredne zajednice kao oni koji imaju potencijala, osobine i navike da pomažu drugima. Kroz osam radionica učenici su unaprijedili socijalne vještine koje će im pomoći u boljem nošenju sa vlastitim teškoćama ali i kojima će moći podučavati svoje vršnjake. Na ovaj način, vršnjaci pomagači su postali aktivni sudionici i kreatori školskog i vršnjačkog okruženja te osjećaj društvene koristi i kompetentnijima za pružanje pomoći i podrške drugim učenicima. Naši učenici su završetkom ovog programa dobili zadatak da usvojena znanja prenesu u rješavanju svakodnevnih školskih situacija, da se drugim učenicima predstave kao model i osoba kojoj se mogu obratiti za pomoć i podršku ali i osobe koja će svoja usvojena znanja prenijeti i drugim učenicima u svojem razrednom odjelu na satu razredne zajednice. Kao škola, zahvaljujemo se Udruzi „Horizon“ i voditeljima programa „Znaj da sam tu“.

objavio: Administrator   datum: 8. 12. 2016.