Terenska nastava učenika trećeg razreda

Dana 29. ožujka održana je terenska nastava na rijeci Ljutoj u kojoj su sudjelovali učenici trećeg razreda naše škole. Obilježili su Dan voda i ponovili naučeno gradivo o snalaženju u prostoru i vodama u zavičaju. Učenici su vidjeli gdje izvire rijeka Ljuta i na koji način ona pokreće brojne mlinice. Posjetili su mlinicu i stupu. Gospodin Ivo Đivanović upoznao je učenike sa načinom rada mlinice i stupe i njihovoj važnosti u prošlosti. Uslijedio je rad u grupama. Učenici su promatrali kapljicu vode sa školskim mikroskopom, mjerili temperaturu zraka, bilježili podatke promatranja prirode te iznosili doživljaje viđenog. Na kraju su uživali u ljepotama rijeke Ljute i igri na igralištu.Više o tome u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 30. 3. 2017.