Eko akcija Zelena čistka u našoj školi

U srijedu, 3. svibnja 2017. godine, učenici drugog razreda matične škole su se uključili u akciju čišćenja okoliša Zelena čistka. Zajedno sa učiteljicom Jelenom Bjelančić i asistenticom Margitom Marinović su na kružnom toku uređivali školski vrt na kojem se uzgaja lavanda. Ovih dana će se i ostali učenici naše škole sa razrednicima priključiti akciji. Cilj aktivnosti akcije je podići svijest mladih o njihovoj ulozi u stvaranju i načinu odlaganja otpada te važnosti očuvanja okoliša. Djeca i mladi su budući nosioci društva te ih treba motivirati da preuzmu inicijativu i brigu za okoliš jer je ista presudna za kvalitetan i zdrav život.

objavio: Administrator   datum: 4. 5. 2017.