Susret s književnicima

Dana 24. svibnja 2017. našu školu posjetili su književnici gospođa Mirjana Smažil Pejaković i gospodin Stijepo Mijović Kočan. Gospodin Kočan proveo je školski sat s učenicima petih  razreda, njihovim razrednicima i nastavnicom Hrvatskoga jezika. Nakon kratkog predstavljanja gospodin Kočan pročitao je učenicima svoj neobjavljeni prozni tekst, Dijetić, mali žuti cvjetić, koji je nastao 2016. godine i uskoro očekuje svoje objavljivanje. Učenici su uživali u neobičnoj priči, a nakon čitanja uslijedila su brojna  pitanja vezana za samu priču, ali i autorov životopis, tematsko-motivske preokupacije, uzore… Za sve one koji nisu uspjeli doznati sve što ih zanima o gospodinu Kočanu učenica Ilia Letunić odlučila je pripremiti intrevju s autorom. Istovremeno je gospođa Mirjana Smažil Pejaković školski sat provela s učenicima trećih razreda, njihovim učiteljicama i knjižničarkom. Književnica je pročitala prozno djelo i pjesme namijenjene djeci tog uzrasta a koje još nisu objavljene. U ugodnoj i opuštenoj atmosferi književnica je odgovarala na brojna pitanja učenika. Školski sat je bio vrlo dinamičan i zanimljiv te obostrano zadovoljstvo nije se moglo skriti. Više o susretu s književnicima možete pogledati ovdje.

objavio: Administrator   datum: 25. 5. 2017.