Na vatrogasnoj edukaciji i u obilasku povijesnih spomenika

U srijedu, 31. svibnja učenici nižih razreda naše škole su u suradnji sa Javnom vatrogasnom postrojbom Konavle i Policijskom postajom Gruda imali edukaciju iz područja zaštite od požara. Tog dana su se ispred Područne škole Pridvorje i Područne škole Dubravka čule vatrogasne i policijske sirene kao i žamor oduševljene i znatiželjne djece. Učenici su se kroz predavanje i pokaznu vježbu upoznali s postupcima u slučaju požara, s jedinstvenim brojem za žurne službe – 112 i ulogom žurnih službi. Imali su priliku upoznati se s vatrogasnim i policijskim vozilom, opremom koja se koristi za gašenje požara, te s osobnom zaštitnom opremom vatrogasaca i policije. Učenici su aktivno sudjelovali u pokaznoj vježbi, postavljali mnoga zanimljiva pitanja te pritom puno toga korisnoga naučili. Na poklon su dobili edukacijski i zabavni materijal. Nakon toga su učenici u suradnji sa Maticom hrvatske Konavle i Društvom prijatelja dubrovačke starine obišli povijesne spomenike Konavala. Posjetili su Knežev dvor, vidjeli arheološka nalazišta, čuli legende o Konavlima te posjetili Soko kulu. Bilo je jako veselo, zabavno i poučno. Zahvaljujemo svim organizatorima.                   Više o tome ovdje.

objavio: Administrator   datum: 31. 5. 2017.