Na smotri Dani kruha u Malinskoj

U nedjelju, 15. listopada 2017. naša škola sudjelovala je na 26. Svehrvatskoj smotri “Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje” , koja se u organizaciji Udruge “Lijepa Naša” i pod pokroviteljstvom Hrvatskog sabora održala u Malinskoj na otoku Krku. Osnovna škola Gruda bila je jedna od dviju pozvanih eko škola Dubrovačko-neretvanske županije, a ukupno je na smotri sudjelovalo 46 osnovnih škola i dječjih vrtića iz cijele Hrvatske. Predstavnici naše škole bili su učenici: Stane Stanoš, Marija Mujo i Vlaho Kolić te učiteljica Maja Bušković. Štand škole privukao je mnogo posjetitelja i redom dobivao pohvale za uređenje i proizvode koje su izložili. Za sve sudionike održana je i sveta misa na koju su se prinosili doneseni krušni darovi. Svi sudionici su uložili puno truda i maštovitosti u pripremi tradicijskih jela, ukrašavanju štandova i postavljanju izložbi na svojim štandovima kako bi na najljepši način predstavili ljepotu svojih nošnji, kulturne baštine i tradicijsko bogatstvo svojega zavičaja. Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u organizaciji. Više o tome na linku:

objavio: Administrator   datum: 21. 10. 2017.