Preventivni projekt „Zdrav za 5!“

Temeljem potpisanog Sporazuma o suradnji između Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Ministarstva zdravlja Republike Hrvatske i Ministarstva zaštite okoliša i prirode Republike Hrvatske, a uz preporuku Agencije za odgoj i obrazovanje, na području naše županije provodi se projekt „Zdrav za pet!“  U srijedu, 7. ožujka policijski službenik za prevenciju kriminaliteta Miro Marijanović održao je predavanje učenicima osmog razreda na temu Ovisnost i zlouporaba alkoholate Štetne posljedice i kaznenopravni aspekti zlouporabe alkohola. Cilj projekta je informiranje mladih o posljedicama konzumacije sredstava ovisnosti, posrednim djelovanjem utjecati na izgradnju stavova o konzumaciji alkohola, usvajanja zdravih stilova života, podizanja razine samosvijesti o odgovornosti očuvanja vlastitog i tuđeg zdravlja.. Kroz primjere iz medija i prakse, učenici su upoznati s posljedicama i kaznenopravnim aspektima zlouporabe alkohola kod počinjenja prekršaja i kaznenih djela: uništavanje imovine, narušavanje javnog reda i mira, nasilničkog ponašanja u obitelji te posljedica prilikom sudjelovanja u prometu na cestama.

objavio: Administrator   datum: 8. 3. 2018.