Učenici trećih razreda u Ljutoj

U srijedu 11. ožujka učenici trećih razreda naše škole zajedno sa svojim učiteljicama sudjelovali su na terenskoj nastavi koja se održala uz rijeku Ljutu. Obilježili su Dan voda i naučene nastavne sadržaje primjenili i nadopunili promatrajući okoliš kojim su pješice prolazili od Grude do Ljute.  Mjerili su temperaturu zraka i zapažali njene promjene, orjentirali se u prostoru pomoću kompasa, sunca, mahovine i sl, promatrali su biljni i životinjski svijet, a u tome su im puno pomogle poučne table s kojih su mogli saznati o „stanovnicima“ uz rijeku Ljutu koje nisu susreli. Osim vidljivog svijeta, školskim mikroskopom promatrali su golim okom nevidljivi svijet u kapljici vode rijeke Ljute. Učenici su vidjeli gdje izvire rijeka i na koji način pokreće mlinice. Gospodin Ivo Đivanović srdačno ih je primio na svoje gospodarstvo; u mlinicu i stupu te ih je upoznao s načinom rada i njihovom važnošću za ljude u prošlosti. Svoj bogati doživljaj toga dana, začinili su igrom na igralištu u mjestu Ljuta. Više o tome u foto-galeriji.

objavio: Administrator   datum: 13. 4. 2018.