Terenska nastava učenika 3. i 4. razreda: Obnova suhozida

U srijedu, 2. listopada 2019. učenici trećih i četvrtih razreda naše škole sudjelovali su na edukativnoj radionici izrade suhozida koji omeđuje crkvu  Sv. Barbare i groblje sa stećcima. Cijeli lokalitet je pod zaštitom UNESCO –a od 2016. godine.  U ovaj program OŠ Gruda je uključena još na proljeće kada smo u školi imali edukativno predavanje o suhozidnoj baštini Konavala. Ovaj cijeli projekt financira Ministarstvo kulture, a partneri su udruga Dragodid, Muzeji i galerije Konavala te OŠ Gruda . Radionicu je vodio lokalni suhozidni meštar, iskusni nositelj umijeća suhozidne gradnje Ivo Antunović i Anita Trojanović članica udruge Dragodid. Učenici su svojim rukama vrijedno pomagali u prikupljanju kamena i slaganju suhozida te tako doprinijeli čuvanju kulturne baštine Konavala.

objavio: Administrator   datum: 3. 10. 2019.