Terenska nastava 1. i 2. razreda matične škole

U petak, 4. lipnja učenici prvog i drugog razreda matične škole imali su terensku nastavu koja je pratila nastavne cjeline iz Prirode i društva. Učenici prvog razreda posjetili su Javnu vatrogasnu postrojbu Konavle. Vatrogasci su im demonstrirali svoju opremu. Posjetili su i knjižnicu Društva naša djeca Gruda te osladili se sladoledom. Učenici 2. razreda su u sklopu terenske nastave posjetili punionicu vode Viva u Grudi. Tehnolog Vedran Lipar je pokazao učenicima cijeli proces dovoda vode s izvora rijeke Ljute do punionice te cijeli postupak punjenja vode u boce. Učenicima je posebno zanimljivo bilo kako iz jedne plastične epruvete nastaje plastična boca koje su svi učenici dobili na poklon. Zahvaljujemo se svim sudionicima terenske nastave na poučnom izlaganju i prigodnima poklonima. Više o tome ovdje.

objavio: Administrator   datum: 5. 6. 2021.