Održano školsko natjecanje u „Čitanju naglas“

11. i 12. listopada u našoj školi održano je školsko natjecanje u „Čitanju naglas“ koje je organizirala školska knjižničarka Jelena Letunić. Inicijator natjecanja je Narodna knjižnica i čitaonica Vlado Gotovac Sisak.. Mentori su na natjecanje prijavili 13 učenika. Učenici su se natjecali u 2 kategorije; mlađoj i starijoj. U mlađoj kategoriji natjecali su se učenici 3., 4. i 5. razreda, a u starijoj kategoriji učenici 6., 7. i 8. razreda.  Svaki učenik je predstavljao knjigu po vlastitom izboru primjerenu uzrastu. Za nastup je svaki učenik imao 5 minuta vremena. U prve dvije minute svaki učenik je usmeno izlagao svoj odabir ( zašto je odabrao baš tu knjigu ). Ostale tri minute bile su predviđene za izražajno čitanje naglas. Ocjenjivačko prosudbeno povjerenstvo ocjenjivalo je: kreativnost uvodnog dijela, jasnoću i razgovjetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam.Po jedan učenik iz svake kategorije (Marieta Milas, 4. razred i Miho Radin, 8. razred) odlazi na županijsko natjecanje koje će se održati 20. listopada 2023. godine u Narodnoj knjižnici Dubrovnika.

Učenicima želimo puno uspjeha u daljnjem natjecanju!

objavio: Administrator   datum: 15. 10. 2023.