Posjet vinariji Dubrovački podrumi

Učenici sedmog  razreda su 5. listopada u sklopu nastave kemije posjetili vinariju Dubrovački podrumi na Grudi.  Iako su Konavle vinogradarski kraj i imaju dugu tradiciju u proizvodnji vina, učenici ne poznaju cijeli proces dobivanja vina. Kroz vinariju ih je provela mlada enologinja i objasnila učenicima proces proizvodnje vina od berbe pa do samog pakiranja u boce i stavljanja etiketa. Posjetili su i kušaonicu u kojoj grupe gostiju iz cijeloga svijeta mogu degustirati i uživati konavoskim vinima. Obišli su i laboratorij u kojem su mogli vidjeti kemijski  pribor i posuđe koje se koristi za analizu vina.

objavio: Administrator   datum: 10. 10. 2023.