Posjet osmaša Vukovaru

Učenici osmih razreda naše škole u pratnji razrednica i učitelja tjelesne i zdravstvene kulture su sudjelovali na terenskoj nastavi u Vukovaru od 26. listopada do 28. listopada. Učenici su bili smješteni u Hostelu "Dubrovnik" u sklopu Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar.

Tijekom boravka u Vukovaru posjetili su: Gradski muzej Vukovar, Muzej Vučedolske kulture, Spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put - Put spasa, crkvu Sv. Filipa i Jakova, Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčaru, masovnu grobnicu na Ovčari, Mjesto sjećanja "Vukovarska bolnica 1991.", Velepromet i Borovo Commerce. Posjetili su i Vukovarski vodotoranj, simbol stradanja i otpora grada tijekom Domovinskog rata s čijeg se vrha pruža prekrasan pogled na Vukovar i Dunav. Nakon posjeta memorijalnim mjestima uslijedio je kviz i Škola mira. Na Grudu su se vratili pomalo umorni, no puni dojmova o svemu što su naučili o Domovinskome ratu i Gradu Heroju Vukovaru.

objavio: Administrator   datum: 3. 11. 2023.