Školski medni dan

Naša škola se i ove godine uključila u program Školskog mednog dana. Cilj programa je edukacija djece o važnosti meda kao sastavnog dijela prehrane kao i pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i bioraznolikost. Program je realiziran u prvom razredu, 7. prosinca, povodom obilježavanja sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara. U okviru programa učenici su kroz prezentaciju upoznali život pčela, put nastanka meda kao i važnost meda za zdravlje. Svaki učenik dobio je promotivni paket koji se sastojao od informativnog letka, staklenke meda te slikovnice Pčelica Jelica i medo Edo. Program provodi i financira Ministarstvo poljoprivrede, Agencija za plaćanja u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju te Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu.

objavio: Administrator   datum: 12. 12. 2023.