Ćirovom stazom kroz Konavle

Dana, 2. veljače 2024. učenici od 1. do 4. razreda išli su na terensku nastavu Ćirovom stazom. Krenuli su od Vojskog dola takozvanom štrekom ili štrikom, trasom želježničke pruge, koja se vijugavo spušta prema Mihanićima.Učenici su mogli vidjeti ljepote krša, biljnog svijeta te predivan pogled na Donju bandu Konavala. Prolazili su kroz dva tunela ukopana u stijenama. Svoju šetnju završili su na stanici Mihanići, gdje su se malo i poigrali. Učenicima je bilo teško i zamisliti da je stazom kojom su kročili nekada vozio vlak, popularno zvan Ćiro te da su tim dijelom tutnjale parne lokomotive.

objavio: Administrator   datum: 6. 2. 2024.