12. svibnja - Majčin dan

Poznate izreke:

Hebrejska poslovica: Bog nije mogao biti svugdje pa je stvorio majke.

Abraham Lincoln: Sve što jesam i vjerujem da mogu biti, dugujem svojoj anđeoskoj majci.

Tko štuje oca, okajava grijehe svoje, i tko časti majku svoju, sabire blago.

Sirah3,3-4

Alfred Tennyson: Svaki bi se čovjek trebao, zbog velike preblažene Majke na nebu i zbog ljubavi svoje male majke na Zemlji, odnositi blago prema svim ženama i iskazivati im poštovanje.

G. W. E. Russell: Dom ne čine bogatstvo ili prostranost, ljepota ili udobnost. Sve ovisi o majci.

Norveška izreka: Otac pomaže i popušta, majka daje i oprašta.

Pam Brown: Hvala ti što si uvijek bila spremna skakati, bacati, loviti, puzati, crtati, pjevati, vikati i pljeskati. To mi je puno značilo. Zbog toga sam bila sretno dijete.

objavio: Administrator   datum: 17. 5. 2013.

Pape Katoličke Crkve

19. stoljeće