Upis u prvi razred

Savjeti za motivaciju djeteta u učenju

Dragi roditelji, u današnje vrijeme sve je izaženiji trend usmjeravanja na akademske vještine, no važne su i neke druge stvari i to upravo ako to nešto izostane učenje može postati mučenje. To nešto je motivacija. To je ono nešto što nas pokreće, nešto što nas gura da istražujemo, da s veseljem pristupimo nečemu novome. Važno je znati da nitko nije uvijek i jednak za sve motivacije, svatko od nas, pa tako i naši učenici su jedinstveni, drugačiji, posebni. Isto tako, postoji vrijeme kada smo za određene zadatke više motivirani nego u neko drugo vrijeme, postoje sadržaji i teme koji nas više ili manje interesiraju. Neka pak djeca uživaju u čitanju, neki više vole boraviti na otvorenome, netko više vole „igrati se“ s brojkama i eksperimentima, otkrivati priče iz povijesti….  U prilogu se nalaze savjeti kako pomoći djetetu u učenju.

Priloženi dokumenti:
Savjeti_za_motivaciju.docx (581.31 KB)

objavio: Administrator   datum: 4. 11. 2021.